Modernizace D1: Práce se vrací do úseku Devět křížů – Ostrovačice

19. únor 2021 15:00

Od pátku 19. 2. budou po zimní přestávce pokračovat práce mezi 168. a 178. kilometrem. Jezdit se bude v každém směru nejdřív jedním pruhem, od pondělí dvěma.

Na dálnici D1 se v pátek 19. února 2021 vrátí silničáři, aby po zimní technologické přestávce pokračovali v modernizaci. Technika se objeví nejprve v úseku Devět křížů (exit 168) – Ostrovačice (exit 178).

V následujících týdnech se rozeběhnou práce také v dalších úsecích:
• Mirošovice (exit 21) – Hvězdonice (exit 29)
• Koberovice (exit 81) – Humpolec (exit 90)
• Humpolec (exit 90) – kilometr 98
• Velký Beranov (exit 119) – Měřín (exit 134)

Završení celé modernizace D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou plánuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na letošní říjen. Výjimkou je most Šmejkalka na 24. kilometru. Jeho dva roky trvající rekonstrukce má začít v roce 2022.

Úsek Devět křížů – Ostrovačice

Pokud se nezkazí počasí, přípravy na práce mezi kilometry 168 a 178 začnou v pátek 19. 2. 2021 ve večerních hodinách. Nejprve nainstalují dopravní značení. Proto se bude až do pondělního rána jezdit v každém směru jen jedním pruhem.

Podrobnosti dodává mluvčí ŘSD Jan Rýdl: "V případě skutečně vhodných klimatických podmínek předpokládáme zahájení prací na modernizovaném úseku mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi. Začínat tam přirozeně budeme s montážní dopravního omezení, dopravního značení a s postupným svedením dopravy do jedné poloviny dálnice."

Od pondělí 22. února 2021 se pak bude na D1 mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi jezdit jen v levém pásu (na Prahu), kde vzniknou pro každý směr dva jízdní pruhy.

Radiožurnál: Dopravní zpravodajství nonstop

Jaká je dopravní situace v zúženém úseku budeme sledovat v Zelené vlně nepřetržitě. Vždy aktuální informace uslyšíte na Radiožurnálu, na jediném rádiu v Česku s dopravním zpravodajstvím vysílaným 24 hodin denně – celý den každou půlhodinu, ve špičce po 15 minutách, při mimořádných událostech okamžitě.

QR kódy: Stažení aplikace Zpravodaj Zelené vlny – iOS / Android
autor: ZV
Spustit audio