Motohlídka Zelené vlny: Se začátkem dvacáté sezóny na nové mašině

22. duben 2022 17:00

Už do své dvacáté sezóny se rozjela motohlídka Zelené vlny. Specializovaný redaktor na skútru projíždí během dopravní špičky hlavní město a komunikace v okolí metropole. Přímo z provozu vstupuje do vysílání s nejaktuálnějšími dopravními informacemi.

Čtěte také

Zelená vlna Radiožurnálu pro vás sleduje dění na dálnicích a silnicích nepřetržitě 24 hodin denně. Aby všechny zprávy byly co možná nejpřesnější a nejaktuálnější, redaktoři pracují s celou řadou informačních zdrojů. K dispozici mají taky mnoho specializovaných systémů, jedinečných softwarových nástrojů.

Využíváme všechny dostupné zdroje

Náš odborný tým – dispečeři a redaktoři – pro vás monitoruje data o provozu. V rámci Jednotného systému dopravních informací přijímá on-line hlášení od Policie ČR, Národního dopravního informačního centra (ŘSD) a dalších institucí a úřadů. Díky exkluzivní spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a TSK Praha pozoruje taky živé video záběry z dopravních kamer na dálniční síti a na významných dopravních tepnách v hlavním městě.

Zelená vlna: Motohlídka

Zpravodajové ZV stále nedocenitelní

I v době pokročilých telematických systémů ovšem zůstávají jen těžko nahraditelnými informace přímo od samotných řidičů. Ti jsou na místě případných komplikací obvykle jako první a můžou tak upozornit ostatní šoféry ještě dříve, než třeba na místo nehody dorazí policisté a záchranáři.

Proto patří poděkování všem, kdo volají na bezplatnou linku dispečinku Zelené vlny 800 553 553, kdykoliv na cestách zaznamenají nějaký problém – ať už patří mezi registrované Zpravodaje Zelené vlny, nebo prostě příležitostně volající posluchače Radiožurnálu.

Zelená vlna: Motohlídka

V provozu je s vámi motohlídka ZV

Zelené vlna Radiožurnálu disponuje hned několika jedinečnostmi. Jednou z nich je vlastní motohlídka. Přímo v provozu – zejména v ulicích Prahy a na dálnicích kolem metropole – se pohybuje dopravní redaktor na motocyklu. Aniž by musel zastavovat, přes interkom v helmě neustále komunikuje s dispečinkem a speciálním studiem Zelené vlny. Aktuální postřehy přímo ze silnic může předávat rovnou do vysílání. Pod jeho drobnohledem jsou i ta místa, kam třeba ještě nedohlédnou žádné kamery. Snadno také může v průběhu času ověřovat vývoj na místech jednotlivých událostí.

Už dvacátá sezóna

Motohlídka Zelené vlny píše svou historii od března 2003. Její sezóna startuje v závislosti na počasí obvykle na přelomu března a dubna, končící v závěru listopadu.

Už od roku 2006 usedá za řídítka každý všední den Jakub Vodička. Silnice brázdí od pondělí do čtvrtka vždy ráno a dopoledne, v pátek se vydává do provozu během odpolední předvíkendové špičky.

Čtěte také

Na tříkolce a ve výbavě s důrazem na bezpečnost

Posledních několik roků je spolehlivým partnerem motohlídky tříkolka Piaggio MP3 500 Sport Advanced, každý rok v aktuální modelové verzi. Za zapůjčení skútru a jeho servis děkujeme společnosti Aspirit, provozovateli e-shopu pro motorkáře Yshop.cz.

Od pátku 22. dubna 2022 potkáte v ulicích motohlídku na novém stroji, v novém vizuálním provedení, a taky v nové výbavě samotného jezdce. Dodavatelem moto oblečení se všemi nezbytnými bezpečnostními prvky je český výrobce PSí Hubík, jemuž patří naše poděkování za individuální přístup včetně zakázkové úpravy pomocí termolisu z reflexní fólie.

Radiožurnál: Jediné rádio s dopravou 24 hodin denně

Zelenou vlnu vysíláme na Radiožurnálu nonstop 24 hodin denně. Průběžné aktualizace zařazujeme celý den vždy ve zprávách v celou hodinu a v půl, během dopravních špiček vstupujeme do vysílání každých 15 minut a v případě mimořádných událostí okamžitě.

Zelená vlna: Motohlídka
autor: Zelená vlna
Spustit audio