Průjezd Prahou přibrzdí rekonstrukce Okruhu a výpadovky na D8

4. červenec 2024 15:00

Provoz na průjezdu hlavním městem od prodlouženého víkendu a od pondělí 8. 7. zkomplikují nová omezení na Pražském okruhu u Lochkova i v Cínovecké u Březiněvsi.

V Praze je v plném proudu prázdninová stavební sezóna, vozovky se opravují na mnoha místech. Uzavírek a omezení je v ulicích dlouhá řada.

Čtěte také

Od 11. března do konce srpna pokračuje třetí etapou rekonstrukce Barrandovského mostu. Nejvytíženější pozemní komunikaci v České republice denně přejede až 140 tisíc vozidel. Omezení na mostě způsobují každodenně hlavně během dopravních špiček dlouhé kolony.

Na Jižní spojce je zúžení do dvou pruhů ve směru z Barrandovského mostu na Černý Most před sjezdem na Zahradní Město (do ulice V Korytech). Opravy protihlukové stěny tady budou do konce srpna brzdit průjezd hlavně kamionů, které míří z dálnice D1 na D11, D10, nebo D8.

Dál se pracuje taky v Průmyslové ulici u spalovny. Do konce srpna je tam kvůli rekonstrukci vozovky uzavřený celý směr na Hostivař, provoz vedený protisměrem.

Vedle dalších dlouhodobých zavírek například v Holešovicích v Bubenské ulici (do konce července), nebo na Letné v Korunovační (taky do konce července) přibudou během nadcházejícího prodlouženého víkendu a na začátku druhého prázdninového týdne dvě velmi výrazná dlouhodobá omezení. V jejich důsledku se dají očekávat dopravní potíže na průjezdu metropolí.

Čtěte také

D0 Pražský okruh u Lochkova

Na Pražském okruhu D0 začne už ve čtvrtek 4. července večer připravná fáze na dlouhodobou rekonstrukci úseku mezi výjezdem z Lochkovského tunelu a sjezdem na Barrandov (mezi kilometry 13,4 a 16,1). Práce jsou v plánu se zimní přestávkou až do července příštího roku.

Omezení mají tento harmonogram:

  • Během nocí ze čtvrtku 4. 7. na pátek a z pátku 5. 7. na sobotu vždy od 21:00 do 09:00 bude provoz vedený jen jedním pruhem v každém směru. Současně bude zcela uzavřená nájezdová větev exitu 16 (z ulice K Barrandovu) ve směru na Brno.
  • Dále se bude až do léta 2025 dlouhodobě jezdit v každém směru dvěma zúženými pruhy s maximální dovolenou rychlostí sníženou na 60 km/h.

Tímto úsekem D0 podle ŘSD projede denně kolem 50 tisíc aut, z toho 40 % jsou nákladní. Směrem z D1 na D5 a na letiště se bude provoz stahovat ze tří pruhů do dvou. Dá se tak očekávat vznik kolon. Při jakékoliv nehodě nebo poruše vozidla hrozí výrazná zdržení.

Podrobnosti o rekonstrukci D0 na webu Ředitelství silnic a dálnic

Cínovecká u Březiněvsi (D8)

Dalším významným zásahem do plynulosti tranzitní dopravy přes Prahu ve směru z ústecké dálnice D8 na boleslavskou D10, hradeckou D11 a brněnskou D1 (a opačně) bude od pondělí 8. července zúžení v Cínovecké ulici. Začne tu rekonstrukce úseku mezi sjezdy na Březiněves a Čakovice.

Provoz tu bude stažený ve směru z D8 do Prahy vedený dvěma pruhy, z toho jeden bude převedený do protisměru (to do 18. srpna). Nebude možné sjet do Ďáblické, ani odtud na Cínoveckou najet (do 30. července).

Ve směru opačném z Prahy na D8 se pojede dokonce jen jedním pruhem. Opět se jedná o mimořádně vytížený úsek, zvlášť pro tranzit nákladní dopravy.

TSK Praha slibuje, že pro případ nehody zajistí dvě stanoviště s odtahovou službou, která vozidlo odtáhne na nejbližší bezpečné místo mimo hlavní tah.

Detaily k opravám v Cínovecké ulici na webu TSK Praha

Uzavírky v Libni

V Praze–Libni sice v neděli skončí týdenní úplná uzavírka Voctářovy ulice pod Libeňským mostem (kvůli jeho demolici), ale vzápětí v pondělí začne rekonstrukce velké křižovatky na Balabence, která omezí provoz v obou směrech v Sokolovské a Českomoravské ulici.

Čtěte také

Nalaďte si Zelenou vlnu Radiožurnálu

Situaci budeme intenzivně monitorovat v dopravním zpravodajství Radiožurnálu. Zelenou vlnu vysíláme nonstop 24 hodin denně, během dopravních špiček každých 15 minut. V ulicích bude i v pondělí od časných hodin naše motohlídka. Redaktoři Zelené vlny budou sledovat provoz taky pomocí dopravních kamer ve spolupráci s dispečery Dopravního informačního centra TSK Praha v sálu řízení pražského provozu (HDŘÚ). A samozřejmě budeme rádi i za vaše postřehy ze silnici – přijímáme je nepřetržitě v našem dispečinku na bezplatné lince 800 553 553.

autor: ZV
Spustit audio